С мотошествие и молебен Шумен почете паметта на загиналите на пътя мотористи
15.09.2019

20 медала и отборна купа за СК „Шуменска крепост“ от Държавното по кик бокс

Снимки: shumenonline.bg

С 20 медала и отборната купа в стила „лоу кик” за СК „Шуменска крепост” завърши Държавният шампионат по кик бокс за всички възрастни, който се проведе този укиден в „Арена Шумен“.

На ринга излязоха близо 200 бойци от клубовете на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай в България.

Домакините от СК „Шуменска крепост” бяха представени от общо 23 бойци – 8 в стила „К-1” и 15 в „лоу кик”, а СК „Авитохол” от Нови пазар участва с един състезател. Треньорският щаб на шуменци се ръководи от Галин Методиев с помощник Християн Тотев, а наставник на „Авитохол” е Десислав Ганчев.

През първия състезателен ден дебютантката Даяна Кънчева (девойки младша възраст, категория до 56 кг, „лоу кик”) победи по точки своята съперничка от Свищов, а после спечели и срещу опонентка от Пловдив. Хасан Алпер (юноши старша възраст, до 67 кг, „лоу кик”) също надигра съперник от Свищов.

В същата категория, стил и възраст Георги Атанасов се наложи над боец от „Ахил” – Варна. Успех записа и представителят на „Авитохол” (Нови пазар) Сашко Дериволков (деца 11-12 г., категория 47+ кг, „лоу кик”) срещу състезател от Свиленград, а после излезе срещу опонент от Дупница. При мъжете до 86 кг в стил „К-1” Сава Карастоянов преодоля по точки състезател от „Армеец”, а при жените в новата за нея категория до 56 кг в стил „К-1” Полина Галинова записа победа над Теодора Кирилова също от този софийски клуб.

Велизар Димов (юноши старша възраст, до 57 кг, „лоу кик”) записа успех срещу опонента си от „Стар тийм”. Веднага след последната битка от програмата бе изигран двубой между двама доказали се шампиони в категорията до 67 кг в стил „К-1” Димитър Стоянов от СК „Шуменска крепост” и Константин Михайлов от СК „Прайд енд глори”. Срещата определи кой измежду двамата ще бъде титуляр в националния отбор по кикбокс за предстоящото Световното първенство за мъже (от 19 октомври в град Сараево, Босна и Херцеговина).

Двубоят завърши с победа от 2 на 1 съдийски гласа за шуменския боец. Вчера с шампионската титла триумфира Полина Галинова, която на финала победи Ивелина Лупова от „Терес” – Пловдив. Със злато се окичи и Виктор Иванов (юноши старша възраст, до 60 кг в стила „К-1”), който спечели срещу представител на „Боил” – Варна.

Сава Карастоянов се задоволи със сребърно отличие, след като поради лекарска забрана не бе допуснат до ринга. На крачка от златото остана и Никола Николов (мъже, категория до 75 кг, „К-1”). След мъжка игра срещу много опитния боец от „Армеец” – София шуменецът загуби с 1:2 съдийски гласа. В своята категория Димитър Стоянов загуби от състезател на „Армеец” и също стана втори. Финалните си битки спечелиха още в стила „лоу кик” Павлина Димитрова в категория до 56 кг при деца на 13-14 г., Даяна Кънчева, Пламен Борисов при мъжете в категория „А” – „плюс 91 кг”, Добромир Петров в категория до 71 кг, Иван Иванов – мъже до 91 кг, Велизар Димов и Георги Атанасов.

Сребърни медали заслужиха Десислава Ганчева – деца до 13-14 г., категория до 45 кг, Трифон Стойчев – същата възрастова група до 48 кг и Боян Николов – до 74 кг, Марио Иванов – мъже до 63-5 кг, при юношите младша възраст Денислав Русев – до 51 кг и Мариян Петков – до 75 кг, при юношите старша възраст Илиян Данчев – до 63.5, а в категория до 67 кг финалът беше шуменски – за победител бе признат Георги Атанасов, а втори е съотборникът му Хасан Алпер. Бронзово отличие отнесе Станислав Страхилов при юношите младша възраст в категория до 60 кг. В отборното класиране СК „Шуменска крепост” е първи в стила „лоу кик” и втори в стила „К-1” след „Армеец” – София.

Поздрав към участниците в шампионата отправи танцова формация „Луди млади”, а 9-годишната Никол Мартинова изпълни химна на Шумен.