Населени места със смущения на тока
02.12.2019

Шуменските каратеки на върха

Снимка: сенсей Даниел Димитров

С 24 златни, 15 сребърни и 5 бронзови медала шуменските каратеки завоюваха първото място в отборното класиране, на провелото се днес, пето издание на отборния и индивидуален турнир по карате Шинкиокушин за купата на ЦПЛР- УСШ „Хан Крум”. Това съобщи за shumenonline.bg сенсей Даниел Димтиров. Състезанията бяха открити от г-н Йонко Божилов директор на ЦПЛР- УСШ „Хан Крум” в зала „Младост“.

Втори в надпреварата се класихара възпитаниците на семпай Иван Безус от град Нови Пазар, а на трето място отборът от град Русе. Г-н Йонко Божилов директор на ЦПЛР- УСШ „Хан Крум” награди избраните за най- технични състезатели в индивидуалния турнир Асен Илиев от Нови Пазар и Елица Стелиянова от Русе. С единодушно решение на съдийската колегия призът за най- техничен състезател за отборния турнир в памет на Валентин Савчев бе присъден на осемгодишния Александър Абрашев от Шумен. Призът бе връчен от г-н Светослав Савчев. В отборния турнир бяха изиграни 11 срещи: в дисциплините,ката и кумите по правилниците на WKO /Световна Карате Организация/ и ФБКШ и с 8 на 3 победи спечели отборът с капитан Калоян Марчев. Първенците в отборното класиране бяха наградени от госпожа Даниела Савчева- началник отдел „Образование, Наука и Развитие“ и г-н Йонко Божилов. Състезанието се проведе със съдействието на Община Шумен и местния бизнес. С провеждането на турнира стартира месецът на спорта в ЦПЛР-УСШ „Хан Крум“.