Идват горещини, живакът ще удари 38 градуса
29.06.2020

Пламен Камбуров спечели купата на „Планинско Шумен“ 2020

Снимки: razgradnews.net

Пламен Камбуров с Шкода Фабиа РС от АСК ЛВ Авто Рейсинг Тим Панагюрище стана победител в тазгодишното издание на „Планинско Шумен“ 2020. Камбуров даде най-добро време и в трите състезателни манша днес с общо време 5:36,683 мининути. Най-доброто му време бе във втория манш с 1:51,565 минути. Състезателят бе най-добър и във вчерашните тренировки.

„Хората все още са стресирани от пандемията. Това ще мине и нашия спорт ще продължи и хората все повече ще го харесват“, каза победителят.

Втори на почетната стълбичка се нареди единственият чуждестранен състезател румънецът Емил Жиня от АСК Autospeed Mangalia с прототипа Norma. Той бе 20 секунди след победителя и даде общо време 5:56, 729 минути. Той бе награден със специална купа  от организаторите.

На 23 секунди зад първия и 3 секунди зад втория трети се класира  Александър Бурдинов АСК Дианел рейсинг с БМВ М3. Той даде общо време 6:00,046 минути.

Първи от шуменските състезатели се класира  Иво Дечков от АСК Шумен Аутоспорт със Сеат Ибиза. Той даде общо време 6:23,399, което го нареди на 9-то място вгенералното калсиране. Дечков получи и купата на кмета на Шумен, която се връчва на най-добре представилият се шуменец.

Купи получиха и дебютантите в състезанието Чавдар Чернев и Сашо Стайков АСК Шумен аутоспорт, Найден Пешев от АСК Флат аут Варна и Константин Стефанов от Булсим Сливен.

Специалната купа отиде при единствената дама Виляна Дякова от АСК Флат аут Варна