Места с прекъсвания на тока в Търговищко
27.07.2020

Завърши откритият детски турнир по ускорен шах „Шуменско лято“

Снимки: СКШ "Шумен"

Πриключи турнирът по ускорен шах за деца „Шахматно лято“, организиран от Спортния клуб по шахмат „Шумен“. В него участие взеха общо 33 участника. Призьорите бяха отличени след изиграване на 6-те кръга и в четирите възрастови категории.

В категорията за деца до 8 години най-добре представилият се състезател е Иван Параскевов. Втори е Кристиян Наимов. Тонислав Тончев зае третото място.

При участниците до 10 години най-предно място в крайното класиране завоюва Живко Калоянов. Второто място зае Еге Емре. Владимир Пенев е трети.

Първенец до 12 годините стана Николай Вълчанов. Втори е Радосвет Димитров от Русе. Ренан Ахмед е трети.

Боряна Димитрова е победител до 14 години в турнира. Андон Василев е втори. Христиан Пашкулев е трети.

На призьорите бяха връчени медали. Грамоти и предметни награди получиха всички участници в турнира.

На провелото се днес Държавно индивидуално първенство по блиц в Асеновград до 14 години представителят на СКШ „Шумен“ Християн Илиев спечели второ място и сребърен медал, с 5,5 точки от 7 възможни, на половин точка от заелият първо място Никола Канов.