ЦИК обяви имената на новите депутати
10.04.2021

„Шумен 61“ на финал за купата на България по хандбал

Снимки: shumenonline.bg

Отборите на „Шумен 61“ и „Левски“ (гр. Левски) се класираха за финала на турнира за купата на България по хандбал за мъже. Полуфиналите срещи се проведоха днес в зала „Арена Шумен“ при спазване на противоепидемичните мерки.

Победител в първия четвъртфинал стана „Левски“ (Левски), който надви хандбалистите на „Добруджа“ (гр. Добрич) с 26:14 (14:7). Във втория домакините „Шумен 61“  надделяха над отбора на „Локомотив“ (гр. Горна Оряховица) с 35:29 (16:12).

Срещата между „Шумен 61“ и „Локомотив“ започна равностойно, гол за гол, като в 12:50 минута бе 6:7 за домакините, а в следващата атака „Локомотив“ изравни 7:7. Равенството се запази до 21 минута, когато „Шумен 61“ вкара 3 безответни гола и поведе с 13:9. Първите 30 минути от мача завършиха при резултат 16:12 за домакините.

Втората част от срещата продължи в същото темпо – точка за точка и завърши с 35:29 за „Шумен 61“.

„Шумен 61“ е основен фаворит за трофея. Съставът на Чавдар Чарнев вече отстрани два от най-сериозните си опоненти – ХК „Пирин“ (Гоце Делчев) и ХК „Осъм“ (Ловеч), при това като гост и в двата мача.

Поради усложнената епидемична обстановка и забраната за присъствие на зрители по време на спортни събития, двубоите се играха пред празни трибуни.

Финалната среща между „Шумен 61“ и „Левски“ е утре от 13.00 часа, а два часа по-рано ще се изиграе мачът за третото място.