Дни преди националния празник на Република България 3 март читалищна библиотека „Иван Радов” към НЧ „Христо Ботев-1872” проведе интерактивна образователна игра на тема „Какво (НЕ) знаем за трети март и неговите герои“. Във викторината се включиха учениците от VII „а“ кл. от СУ „Васил Левски“ с класен ръководител Иван Стоянов.
Седмокласниците отговориха успешно на 18 въпроса, подготвени от библиотекаря Андрей Андреев, научиха непознати факти и се забавляваха. Тримата най-добри получиха и грамоти.
В продължение на две седмици, през месец февруари, библиотеката проведе и игра на тема „Какво (НЕ) знаем за Васил Левски“. В нея се включиха малчуганите от всички 3-ти и 4-ти класове от СУ „Хан Исперих” град Нови пазар, всички ученици от ОУ „Христо Ботев” е село Памукчии, където библиотеката гостува по покана на читалищния секретар на НЧ „Просвета-1919” Даниела Голбан, и ученици между 8-ми и 12-ти клас от ПГСС в Нови пазар.
shumenonline.bg