„ДА на таланта, НЕ на дрогата” в Нови пазар
27.06.2024
Задържан за дрога шуменец
27.06.2024

Пламна гума на ремарке в движение, горяха 200 декара посеви

Снимка: shumenonline.bg

На пет сигнала за произшествия са реагирали дежурните противопожарни екипи през последните 24 часа. В 12:14 часа вчера е приет сигнал за пожар в товарен автомобил на кръговото кръстовище за кв. „Макак“. Към мястото на произшествието бил насочен противопожарен екип на РСПБЗН- Шумен. На място огнеборците заварили да гори дясна гума на ремарке. Пламъците били погасени с помощта на 1000 литра вода. Причина за възникване на пожара вероятно е блокирал лагер на главина на дясно колело на ремаркето на тежкотоварния автомобил. Спасен от опожаряване е влекачът.

В 16:18 часа вчера е приет сигнал за пожар в житен блок в село Пет могили. Насочени са екипи на РСПЗБН- Нови пазар и РСПБЗН- Каолиново. Огнеборците заварили да гори житен блок с обща площ 500 декара, 200 от тях били обхванати в пламъци. С помощта на доброволлците от Доброволното формирование към община Никола Колзево огнеборците от Нови пазар и Каолиново, ликвидирали пламъците с помощта на 7 тона вода. Спасени от опожаряване са 300 декара посеви. Причината за възникване на пожара е в процес на установяване.

Погасен е пожар в сухи треви в кв. „Боймир“ на Каолиново в късния следобед вчера, който е без материални загуби.

Спасителен екип е реагирал на сигнал за самокатастрофирал водач на лек автомобил Опел на кръгово кръстовище на 7-ми километър край Шумен. Малко след 02:00 часа водачът на автомобила загубил контрол и се ударил. Екип на РСПБЗН- Шумен обезопасил лекия автомобил като извадил акумулатора, а след това опесъчил разлятото масло по пътното платно.

shumenonline.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *