Общински съвет Шумен не избра директора на Астрономическия център на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ проф. д-р Драгомир Марчев за почетен гражданин на Шумен. В тайното гласуване по време на сесията днес „за“ предложението гласуваха 19, „против“ – 9, петима се въздържаха, недействителните бюлетини бяха две. Така той не успя да събере 2/3 от всички 41 общински съветници.
shumenonline.bg
2 Comments
Какви мотиви имаха против проф. Марчев? Далеч по-малко достойни се окичиха със званието „почетен гражданин на Шумен“, а сега се намериха критикари – според мен завистници – да гласуват „против“. Като погледна списъка на досегашните удостоени с това звание, не зм=нам да се смея ли, да плача ли, да се ядосвам ли.
Какви мотиви имаха против проф. Марчев? Далеч по-малко достойни се окичиха със званието „почетен гражданин на Шумен“, а сега се намериха критикари – според мен завистници – да гласуват „против“. Като погледна списъка на досегашните удостоени с това звание, не знам да се смея ли, да плача ли, да се ядосвам ли.